Enso Holding
Enso Holding A. Ş.’nın temeli 1979 yılında Cantaş İç ve Dış Ticaret Soğutma Sistemleri Sanayi A.Ş. ile atılmıştır.

Cantaş şirketler grubunun bir parçası olan Cantaş İç ve Dış Ticaret Soğutma Sistemleri Sanayi A.Ş. 'nin soğutma sektörüne en önemli katma değerinin yalnızca mümessili bulunduğu bir çok dünya markasının tedarikçisi olmasının değil, aynı zamanda kendisini bu sektörün ayrılmaz bir parçası olarak görmesi ve tüm yatırımlarını bu sektörde yapmayı tercih etmesi olduğunu düşünüyoruz. Bu anlayıştan hareketle şirketimiz, 20.000 m2 alana sahip Gebze Tesislerinde Avrupa ve Ortadoğu'nun en modern ve kapasiteli soğutucu akışkan dolum tesisinin, sektörümüzde benzeri olmayan kapasiteye ve modernliğe sahip üretim ve stoklama alanlarının yatırımını tamamlamıştır.

Grup şirketlerimizden İltekno İleri Teknoloji Müh. ve Tic. A. Ş. firmasının ana çalışma alanı anahtar teslim gaz/dizel motorları ile Enerji Santralleri kurulumudur. Iltekno, bu yıl 25. yılını kutlarken, bugünü dek pek çok yenilikçi Kojenerayon-Trijenerasyon uygulamalarını oteller, hastaneler, havalimanları, universiteler, çöp deponi sahaları, biogaz tesisleri, endüstriyel tesisler, IPP ler gibi pekçok çeşitli alanda gerçekleştirmiştir.Kendi bünyesinde gereçekletirdiği mühendislik, dizayn, tedarik, kurulum ve satış sonrası hizmeler ile Iltekno müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren en uygun konfigurasyonda anahtar teslim çözümler sunar.Iltekno, Türkiye, Irak, Mısırda verdiği hizmetlerle yaklaşık 150 proje ile 1400 MW’ın üzerinde kurulu kapasiteye ulaşmıştır; bu projelerin 105’ini EPC (Mühendislik –Tedarik -Kurulum) bazında gerçekleştirmiştir.

Enso Holding 200 çalışanı, 5 şirketi ile ağırlıklı olarak soğutma ve enerji sektörü olmak üzere 5 sektörde faaliyet göstermektedir.
İltekno
İltekno İleri Teknoloji Mühendislik Ve Ticaret A.Ş.
İltekno A.Ş., ana faaliyet konusu olarak MAN Diesel SE firması ile Gaz ve Dizel Motorlu, MWM GmbH (eski adı ile Deutz Power Systems) ile Gaz Motorlu anahtar teslimi Kojenerasyon ve Trijenerasyon santralleri kurmaktadır. 20 yılı aşkın süredir projelendirme, satış, kurulum ve servis - bakım hizmetlerini yürütmekte olan İltekno A.Ş., biyogaz, çöp gazı, çürütücü gazı, doğalgaz ve dizel yakıtla çalışan toplam kapasitesi 1200 MW'ı geçen enerji santrali projesinde (51 projede tamamen EPC şeklinde) yer almıştır.

Çeşitli alanlarda uzmanlaşmış geniş kadrosuyla enerji ve çevre alanındaki tecrübesini kullanarak karbon ticareti, sera gazı emisyonlarının hesaplanması, yönetimi ve duyurulmasını kapsayan konularda müşterilerine danışmanlık hizmeti sunan İltekno, temsilciliğini yürüttüğü İngiltere merkezli EcoSecurities ile 2007 yılından beri bu alanda da kapsamlı projelere imza atmıştır.
Esko Enerji
Esko Enerji Servisleri Ve Kojenerasyon Yatırımları A.Ş.
2010 Yılında Cantaş İç ve Dış Ticaret Soğutma Sistemleri A.Ş.ve Atılgan Enerji Ltd.'nin eşit miktardaki ortaklıklarıyla hizmete başladı. Yurtdışında uzun yıllardır büyük tüketicilere hizmet vermekte olan "ESCO-Energy Services Company" iş modelini yerinde ve defalarca inceleyerek, benzerini ülkemizdeki ticari ve hukuki altyapıya uyarlamak yoluyla Türk tüketicisinin de yabancı rakipleriyle girdi maliyetlerinde rekabet edebilmesine ve kesintisiz kaliteli enerjiye ulaşmasına destek olmaktadır.

Sermayesinin tamamı ödenmiş olan ESKO ENERJİ A.Ş. bünyesinde bulundurduğu deneyimli mühendis ve ticaret uzmanı kadrosu ve iş ortaklarıyla tüketicilerine tüm enerji ihtiyaçları için çözüm sunabilecek konumdadır.
Cantaş Sigorta
Cantaş Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
1984 yılından bu yana işyeri sigortaları, araç sigortaları, nakliyat sigortaları, emeklilik sigortaları, sağlık sigortaları vb. tüm sigorta branşlarında hizmet vermektedir.

Cantaş Sigorta Aracılık Hizmetleri, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak 27 yıldır müşterilerine en iyi hizmeti sunmakta ve oluşabilecek tüm risklere karşı onları güvence altına alarak karşılıklı güven ve memnuniyetin sağlandığı uzun vadeli işbirliği oluşturmaktadır.
Cantaş Sigorta
Üniversal Gayrimenkul A.Ş.
2005 yılında CANTAŞ şirketler grubuna katılmış olan UNIVERSAL, gayrimenkul ve motorlu taşıt alım-satım ve kiralama alanlarında faaliyet göstermektedir.